Hajógyári-sziget

Generali Akadálypálya – kaland, mozgás és szórakozás kicsiknek és nagyoknak

2025.06.19

6 perc

Szeretnél egy igazán kalandos programot adni a gyereknek, ahol szabadon szaladgálhat, próbára teheti ügyességét és szuper nindzsaként küzdheti le az akadályokat? Azt se bánnád, ha mindez elősegítené a fejlődését, ügyességét és kreativitását? Akkor irány a Generali Akadálypálya a Gyerek Szigeten!

Szeretnél egy igazán kalandos programot adni a gyereknek, ahol szabadon szaladgálhat, próbára teheti ügyességét és szuper nindzsaként küzdheti le az akadályokat? Azt se bánnád, ha mindez elősegítené a fejlődését, ügyességét és kreativitását? Akkor irány a Generali Akadálypálya a Gyerek Szigeten!

 

Mi mindenre jó a nindzsa játék?

 

Biztosan beleakadtál már egy-egy nindzsa akadálypályáról készült felvételbe vagy a neten, vagy a tv-ben! Ugye, milyen elképesztő csak nézni is, ahogy a versenyzők végigszáguldanak egy-egy ilyen pályán?

 

Talán senkit sem fog nagyon meglepni, hogy a nindzsa játékok eredete szorosan kapcsolódik a japán nindzsák legendás világához, akik a középkori Japánban a lopakodás, kémkedés és titkos harc mesterei voltak. A nindzsák – vagy más néven sinobik -, olyan képességekkel rendelkeztek, mint a gyors mozgás, ügyesség, egyensúlyérzék és a rejtőzködés, amelyek mind alapját képezik a modern nindzsa játékoknak és akadálypályáknak. A mai játékok gyakran a nindzsa harcművészetekből merítenek, és céljuk, hogy a játékosokat – legyenek akár gyerekek vagy felnőttek – olyan fizikai és mentális kihívások elé állítsák, amik fejlesztik a mozgáskoordinációt, az állóképességet és a problémamegoldó képességet.

 

Az akadályok változatosak lehetnek: mászórudak, egyensúlyozó elemek, alagutak, hálók, célba dobás, hogy csak párat soroljunk fel. A szabályok általában egyszerűek: a játékosnak minél gyorsabban és hibátlanul kell teljesítenie a pályát, miközben ügyel arra, hogy ne veszítse el az egyensúlyát – vagy más esetekben ne érjen hozzá egyes akadályokhoz. A pálya teljesítéséhez fontos a kitartás, a koncentráció és a kreativitás, hiszen sok akadály megoldásához a fizikai erő mellett ügyes stratégiára is szükség van.

Generali Akadálypálya 01

Generali Akadálypálya: nindzsakaland kicsiknek és nagyoknak

 

A Generali Gyerek Sziget egyik legnépszerűbb és legizgalmasabb helyszíne kétségkívül a Generali Akadálypálya lesz, ahol a gyerekek 3 és 14 éves kor között próbálhatják ki magukat és válhatnak igazi kis nindzsákká. A 20 különböző akadályból álló pályát a Generali partnereként a Sziget Zrt. fejlesztette ki.

 

Az akadálypályán belül több zóna is lesz, különböző nehézségi fokokkal. A piros zóna a kezdőknek szól majd,  több, mint 10 akadállyal. A zöld-fekete, a sárga-fekete és a piros-fekete zónákban egyre nehezedő akadályokkal lehet majd találkozni: forgó kerekek, gyűrűk, palánkok és egyensúlyozási kihívások várják a gyerekeket! Minden korosztály kipróbálhatja majd magát a lézerlövészetben is. Az akadálypálya úgy lett kialakítva, hogy szórakoztató legyen a gyerekeknek és menet közben csupa olyan feladattal szembesüljenek, amelyek próbára teszik ügyességüket, gyorsaságukat, állóképességüket. Mindezt természetesen biztonságos körülmények között! A pálya hat éves kortól kísérő nélkül, hatéves kor alatt felnőtt kísérővel látogatható!

 

Hogy mi vár a gyerekekre a Generali Akadálypályán? Egyensúlyozó feladatok, labirintus, hálók, alagutak, lézerlövészet, célba dobás, ügyességi játékok. És mit hozzon magával a gyerkőc ide? Kalandvágyat, egy csipetnyi bátorságot, leleményességet és kitartást – szóval csak magát, mert biztosak vagyunk benne, hogy ezek mind ott lapulnak az összes hozzánk látogató gyerekben!

 

Egy jól felépített nindzsapálya  szórakoztat és észrevétlenül fejleszti a képességeket is. Segít abban is, hogy a gyerekek megtapasztalják a saját erejüket, így talán az előttük álló nyári szünetben szívesen és többet mozognak és sportolnak majd. A Generali Akadálypálya segíthet abban, hogy a gyerek mozgással kapcsolatos szorongása, gátlása megszűnjön, miközben szabadon, kreatívan próbálgatják a pályát. Megtanulhatja itt a gyerek azt is, hogyan tervezzen előre, hogyan gondolja végig a következő lépést, és hogyan kezelje az olyan helyzeteket, amikor valami először nem úgy sikerül, ahogy elképzelte. Ahogy persze azt is, hogy kitartó próbálkozással akár az elsőre lehetetlennek tűnő helyzet is megoldható!

 

Így segíthetsz a kis ninjádnak a sikeres kalandban!

 

Ó igen, előfordulhat, hogy először szorong a gyerek a pályán való próbálkozástól vagy, nincs elég bátorsága, hogy végigmenjen rajta. Ilyenkor jól jöhet a szülőtől egy kis bátorítás! Mondd el neki, milyen ügyesnek tartod, hangsúlyozd neki, milyen szuper kaland vár rá! Mesélhetsz akár arról is, ha te voltál már hasonló helyzetben, hogyan sikerült megoldanod.

 

Megnézhetitek, hogyan szalad végig valaki más a pályán. Bíztathatod rá, hogy először próbálja ki magát a kisebb, egyszerűbb feladatokon. Magyarázd el neki, hogy nem az a bátor, aki nem fél, hanem az, aki akkor is nekivág, ha van benne félelem. Ha szülőként mellette állsz, szurkolsz, biztatod, jó eséllyel előbb-utóbb előbújik belőle a kis nindzsa. De ha mégsem, az sem baj. Egy dolgot ne tégy: semmit se próbálj rákényszeríteni!

Generali Akadálypálya 02

A Generali Akadálypálya a Gyerek Sziget ideje alatt, 10:00 és 18:00 között folyamatosan látogatható és nincs előzetes regisztrációhoz kötve. Gyertek, tegyétek próbára ügyességeteket! A végén pedig a kis nindzsák egy oklevéllel térhetnek haza a helytállásért.

 

Pályázati lehetőség: Generali Akadálypálya a te iskoládban, óvodádban is

 

A Generali Akadálypálya nemcsak a Gyerek Szigeten látogatható! A Generali a Biztonságért Alapítvány 2025 évre pályázatot hirdetett oktatási intézmények – bölcsődék, óvodák, általános és középiskolák – számára. A pályázat célja, hogy minél több gyerek találkozhasson a mozgással, szórakozással és képességfejlesztő kalandokkal, és saját intézménye falain belül is kipróbálhassa a Generali Akadálypályát.

 

A pályázat benyújtása 2025. október 31-ig lehetséges, és előfeltétele, hogy az intézmény OM azonosítóval rendelkezzen. Minden intézmény, tagintézmény egy pályázatot adhat be, és jelentkezéskor a gyerekek életkorát és létszámát is fel kell tüntetni. A pályázók közül sorsolással választják ki azt a 100 szerencsést, akik előzetes egyeztetés után saját helyszínükön is megrendezhetik ezt a sportos kalandprogramot.

Instagram Facebook YouTube