Az Apacuka koncert mellékhatásaként boldogságérzet és izomláz léphet fel!
Az Apacuka zenekar a hazai gyerekzenei paletta egyik legizgalmasabb színfoltja. A csapat tagjai nem ismeretlenek a magyar zenei életben, underground zenekarokból (Superstarsky, ex-Malacka és a tahó, Budapest Riddim Band, Holdudvar, Gravefruit Sound) érkeztek, és hozták magukkal azt a zenei szabadságot, ami a dalaikat olyan különlegessé teszi.
Varázslatos dalok
A 2006-ban alakult zenekar repertoárját a kezdeti időszakban gitárra írt, énekelt versek alkották, amelyeket később ütőhangszeres kísérettel bővítettek. A magyar irodalom kiválóságai mellett egyre több saját verset megzenésítettek, és a zenekar is fokozatosan bővült új hangszerekkel és zenészekkel.
Az Apacuka játékos, táncos koncertjei óriási élményt jelentenek az egész családnak. Ahogy a Gyerek Sziget programajánlójában is olvasható: „Az Apacuka koncerten való aktív részvétel az egész család számára erősen javasolt, a zenekarral történő közös éneklés és tánc pozitív mellékhatásaként boldogságérzet és izomláz léphet fel!”
Az Apacuka előadásai mindig interaktívak, bevonják a műsorba a gyerekeket és felnőtteket is énekléssel, bábozással, játékkal. A zenekar fontos küldetésének tekinti a gyerekek zenei és esztétikai ízlésformálását, hisznek abban, hogy felelősséggel tartoznak a jövő nemzedéke iránt, ezért igényes muzsikát és emlékezetes zenei-színpadi élményt szeretnének nyújtani a gyerekeknek.

Zenei nevelés a színpadon
Az Apacuka szíve és lelke Pálfi Kriszta, akinek a zenei nevelési szemléletét gyermekközpontúság jellemzi. Az énekesnő számára az Apacuka sokkal több, mint egy gyerekzenekar: egy küldetés, amelyben a zene, a pedagógia és a családi élmények találkoznak. Saját életéből, óvodapedagógusi tapasztalataiból és anyaságából merít inspirációt, így pontosan tudja, mi érdekli a gyerekeket, mi az, ami valóban megszólítja őket. Fontosnak tartja, hogy a zenekar minden tagja örömét lelje a zenélésben, mert csak így lehet hitelesen átadni a közönségnek azt a felszabadult, vidám hangulatot, ami az Apacuka védjegye lett.
A zenekar működésében Kriszta nagy hangsúlyt fektet arra, hogy a dalok ne csak a gyerekeknek szóljanak, hanem a szülők is élvezzék őket. A célja az, hogy minden korosztály megtalálja a maga örömét az Apacuka koncertjein, a legkisebbektől a nagyszülőkig.
Az énekesnő nap mint nap gyerekek között van, a zenekar mellett zenei fejlesztő foglalkozásokat is tart. Ez a közvetlen kapcsolat segít neki abban, hogy mindig naprakész legyen a gyerekek világát illetően, hogy milyen zenéket, játékokat szeretnek, és merre változik az érdeklődésük. Szerinte a gyerekek őszinték és egyenesek: ha valami nem köti le őket, azt azonnal jelzik, így egy koncerten is folyamatosan figyelni kell a visszajelzéseiket, és ehhez igazítani a műsort.
A zenekar produkcióiban mindig van helye az improvizációnak, mert a gyerekek hangulata, aktivitása minden alkalommal más. Kriszta szerint a siker titka a pedagógiai érzék, a rugalmasság és a lelkesedés, melyek nélkül nem lehet hosszú távon lekötni a gyerekeket. Az Apacuka abban hisz, hogy a zene alapvető szükséglet, fejleszti az érzelmi intelligenciát, közösséget teremt, inspirál és megnyugtat – ezt viszik a színpadra és nyújtják át a családoknak a koncerteken.
Apacuka a Gyerek Szigeten
Az Apacuka zenekar idén is fellép a Generali Gyerek Szigeten, ahol igazi csemegével várják a családokat – közös éneklés, tánc, játék és vidámság várja a gyerekeket és felnőtteket. A zenekar számára a Gyerek Sziget egy igazi közösségi ünnep, ilyenkor találkozhatnak a régi és új rajongókkal, családokkal, és együtt élhetik át azt a varázslatot, amit a zene adhat. Kriszta számára külön öröm, hogy a koncert után sokan odamennek hozzájuk, beszélgetnek, megosztják élményeiket, sőt, a gyerekek gyakran saját rajzokat, videókat is küldenek nekik, ami hatalmas inspirációt jelent a további munkához.
Idén nyáron, június 21-én 11 órától a Generali Gyerek Szigeten a Nagyszínpadon találkozhatunk az Apacukával, ahol ismét kiderül majd, hogy ez a zenekar megérdemelten vált a magyar gyerekzenei élet meghatározó szereplőjévé.